6-ti násobný mistr ČR
oficiální webové stránky
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Učinkování benáteckého badmintonového klubu na Mistrovství Evropy klubů.

Naše první účast byla v roce 1999, po odřeknutí prvních dvou družstev 1.ligy, kdy jsme jako 3.celek ligové soutěže účast na prestižní evropské soutěži přivítali. Šampionát se konal 23.-26.9.1999 v rakouském městě Dornbirn.

Sestava: Petr Martinec, Jiří Provazník, Jaroslav Fröhlich, Stanislav Mlejnek, Daniela Kosová, Kinga Rudolf a Petra Hlavačková.

Výsledky ve skupině:

  • BK 1973 KARBO Benátky n/J - BC Dropschot (Belgie)     4:3
    Body: Provazník, Martinec, Rudolf, Provazník-Kosová
  • BK 1973 KARBO Benátky n/J - Dynamo Nižny Novgorod (Rusko)     0:7
    Body: -
  • BK 1973 KARBO Benátky n/J - S.C.Raika Meran (Itálie)     4:3
    Body: Provazník, Rudolf, Rudolf-Kosová, Provazník-Kosová

Ve skupině D jsme obsadili 2.místo a celkově 7.-12. místo z 25 zúčastněných klubů.


Po druhé jsme se nejprestižnější klubové soutěže zúčastnili, již jako mistr české ligy 2002. Europe Cup se tentokrát konal od 28.8. do 1.9.2002 v německé metropoli Berlíně.

Sestava: Petr Martinec, Jiří Provazník, Andrei Konakh, Andrei Maliutin, Hana Kollarová, Daniela Kosová a Hana Milisová.

Výsledky ve skupině:

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Ježica Ljubljana (Slovinsko)     4:3
    Body: Martinec, Konakh-Maliutin, Kollarová-Kosová, Konakh-Milisová
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Tartu University (Estonsko)     4:3
    Body: Martinec, Provazník-Konakh, Kollarová, Konakh-Milisová
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC Amersfoort (Holandsko)     2:5
    Body: Kollarová, Milisová-Kollarová

Ve skupině A jsme obsadili opět druhé nepostupové místo a celkově jsme obsadili 7.-12. místo z 26 zúčastněných klubů.


Třetí naše účast se do historie Europe Cupu zapsala 27.-31.8.2003, kdy se šampionát konal ve švédském městě Uppsala.

Sestava: Petr Martinec, Jiří Provazník, Jaroslav Fröhlich, Jan Vondra, Andrei Konakh, Hana Milisová, Hana Kollarová a Daniela Kosová.

Výsledky ve skupině:

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Issy Les Moulinex (Francie)     4:3
    Body: Vondra, Provazník-Konakh, Kollarová, Konakh-Milisová
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Fyrisfjädern (Švédsko)     1:6
    Body: Provazník-Konakh
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Mount Pleasant BC (Irsko)     5:2
    Body: Vondra, Kollarová, Provazník-Konakh, Provazník, Konakh-Milisová
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Hajdu Gabona Debreceni (Maďarsko)     5:2
    Body: Vondra, Kollarová, Provazník-Konakh, Kosová-Kollarová, Konakh-Milisová

Ve skupině A jsme opět obsadili 2.nepostupové místo a celkově jsme obsadili 6.-10. místo z 23 klubů.



Čtvrtá naše účast na Europe Cupu se psala 9.-13.6.2004 v holandském městě Harleem.

Sestava: Petr Martinec, Jan Fröhlich, Jan Vondra, Jiří Provazník, Andrei Konakh, Hana Milisová, Hana Kollarová, Martina Benešová a Monika Vondráková.

Výsledky ve skupině:

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Meteor Dnepropetrovsk (Ukrajina)     4:3
    Body: Jan Fröhlich, Vondra, Benešová, Fröhlich-Konakh
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Conservatrix Velo (Holandsko)     4:3
    Body: Jan Fröhlich, Vondra, Konakh-Milisová, Konakh-Fröhlich

    V tomto strhujícím a velmi pěkném zápase jsme porazili mistra Holandska v sestavě s Miou Audinou hráčkou světové extratřídy, a dalšími reprezentanty Holandska (Creemers, Bruistens, van Cutsen). Opravdu nezapomenutelný zážitek!!!

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Strathclyde University (Skotsko)     7:0
    Body: Vondra, Martinec, Benešová, Kollarová, Provazník-Fröhlich, Kollarová-Benešová, Konakh-Milisová
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Litpol Malow Suwalki (Polsko)     2:5
    Body: Jan Fröhlich, Vondra

Ve skupině B jsme jak jinak obsadil znovu druhé nepostupové místo a celkově jsme obsadili 5.-8.místo z 20 kllubů.


Pátá naše účast na Europe Cupu se zapsala zlatým písmem do dějin nejen našeho klubu, ale celého českého badmintonu. Pojďme však postupně, šampionát se konal 15.-19.6. v Paříži (Issy les Moulineaux) a naše družstvo bylo nalosováno do skupiny F.

Sestava: Petr Martinec, Jan Fröhlich, Andrei Konakh, Jaroslav Fröhlich, Hana Milisová, Olga Konon a Monika Vondráková.

Výsledky ve skupině:

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC Saive (Belgie)     6:1
    Body: Martinec, Jan Fröhlich, Konon, Konakh-Jan Fröhlich, Konakh-Milisová, Konon-Milisová
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Aix en Provence (Francie)     4:3
    Body: Jan Fröhlich, Konon, Milisová, Konon-Milisová
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - AS Mediterranea (Itálie)     5:2
    Body: Jan Fröhlich, Milisová, Konakh-Konon, Fröhlich-Konakh, Konon-Milisová

Ve skupině F jsme obsadili první místo a čekala nás další fáze turnaje. Bohužel vítěz naší skupiny nebyl nalosován přímo do semifinále, ale o postup do něj jsme museli hrát s nám dobře známým polským družstvem Litpol Suwalki, v jehož kádru startovali 3 hráči (Niedzwiedzki, Plawecki, Kostiuchik), kteří v minulosti oblékali benátecký dres (dost velká zajímavost)!! V tomto utkání jsme nakonec dost neš»astně podlehli 1:4, když jsme byli opravdu blízko postupu do semifinále.

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Litpol Malow Suwalki (Polsko)     1:4
    Body: Konakh-Milisová

Nakonec jsme obsadili 5.-6. místo z 24 klubů. I přes prohraný závěrečný zápas se tento turnaj musel všem zúčastněným hráčům vrýt do paměti, jako opravdu silný badmintonový zážitek.

  



Po šesté jsme se Europe Cupu zúčastnili ve dnech 27.6.-1.7.2007 v holandském Amersfoortu.

Sestava: Petr Martinec, Petr Jelínek, Jaroslav Fröhlich, Alexander Russkikh, Katya Ananina, Monika Vondráková, Daniela Rubášová.

Výsledky ve skupině:

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Kastrup Magleby /Dánsko/     2:5
    Body: Martinec, Ananina
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J -Issy les Moulineaux /Francie/     1:6
    Body: Ananina
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC La Chaux de Fonds /Švýcarsko/     3:4
    Body: Ananina, Martinec- Russkikh, Russkikh-Ananina
  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Egospor Club /Turecko/                                          2:5
    Body: Aanina, Russkikh-Ananina

Ve skupině "B" jsme obsadili poslední 5.místo, a celkově jsme pak obsadili 11.místo ze 14 zúčastněných týmů.

  
Sedmá naše účast na Europe Cupu byla ve dnech 15.-19.6.2011 v holandském Zwolle.

Sestava:Petr Martinec, Jiří Provazník, Petr Jelínek, Viki Indra Okvana, Josef Richtr, Kateřina Tomalová, Megawati Gustiani Sari, Denisa Šikalová

Výsledky ve skupině:

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J- Van Zundert Velo /Holandsko/   3:4

             Body:Okvana, Megawati, Provazník-Megawati

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Egospor Club /Turecko/            3:4

             Body:Jelínek, Provazník-Okvana, Provazník-Megawati

  • BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Fiederball Scheffleng /Lucembursko/  7:0

             Body:Jelínek, Martinec, Megawati, Tomalová, Provazník-Okvana,

                       Tomalová-Šikalová, Provazník-Megawati

Ve skupině 3 jsme obsadili 3.místo a celkově pak 9.-12.místo z 15 zúčastněných týmů.

Osmá naše účast na Mistrovství Evropy klubů byla ve dnech 10.-14.6.2015 ve francouzském Tours.

Sestava:Adrian Dziolko, Lukáš Zevl, Petr Jelínek, Cristian Savin, Josef Richtr, Denisa Šikalová, Pavlína Krpatová, Kateřina Zuzáková, Petr Martinec trenér.

Výsledky ve skupině:

            BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC Zwijndrecht  /Belgie/  3:2

            Body: Dziolko, Dziolko-Zevl, Jelínek-Šikalová

            BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BK Kristiansand /Norsko/ 3:2

            Body: Dziolko, Dziolko-Zevl, Jelínek-Šikalová

            BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC Milan /Itálie/                   1:4

            Body: Šikalová-Zuzáková

            BK 1973 DELTACAR Benátky n/J- BC Chambly Oise /Francie/  0:3         čtvrtfinále

 

Ve skupině č.4 , kde jsme byli nasazeni  jako č.3-4 jsme obsadili druhé místo, které nám zaručilo postup do čtvtfinále.Tady jsme hladce podlehli 0:3 francouzskému týmu BC Chambly a celkově tak obsadili 5.-8.místo ze 14 zúčastněných klubů.

Devátá naše účast na Mistrovství Evropy klubů byla ve dnech 22.-26.6.2016 ve francouzském Tours, kdy jsme se šampionátu zúčastnili jako vicemistr po odřeknutí českého mistra.

Sestava: Adrian Dziolko, Cristian Savin, Josef Richtr, Denisa Šikalová, Kateřina Zuzáková, Petr Martinec trenér.

Výsledky ve skupině:

            BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - TBR   /Island/  1:4

            Bod:Dziolko-Savin

            BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC Chambly Oise /Francie/ 0:5

Ve skupině č.2  jsme obsadili třetí  místo a celkově tak obsadili 9.-13.místo ze 13 zúčastněných klubů.

Jubilejní desátá naše účast na Mistrovství Evropy klubů byla ve dnech 20.- 24.6.2017 v italském Milánu, kdy jsme se šampionátu zúčastnili jako český zástupce po odřeknutí prvních dvou týmů.

Sestava: Cristian Savin, Petr Jelínek, Elizaveta Tarasova, Kateřina Zuzáková, Petr Martinec trenér

Výsledky ve skupině:

          BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BK Valmiera /Lotyšsko/  5:0

          Body: Savin, Tarasova, Jelínek - Savin, Tarasova - Zuzáková, Jelínek - Zuzáková

          BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - Recreativo les La Orden /Španělsko/  0:5

          BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC Jonglënster /Lucembursko/  3:2

          Body:Savin, Tarasova, Tarasova - Zuzáková

          BK 1973 DELTACAR Benátky n/J - BC Chambly Oise /Francie/ 0:3   čtvrtfinále

Ve skupině č.4 jsme obsadili druhé místo, které nám zaručilo postup do čtvtfinále, kde jsme nestačili na Chambly Oise v poměru 0:3. Celkově tým obsadil 5.-8.místo z 15 zúčastněných týmů.

Celková statistika

  • Počet účastí: 10
  • Počet zápasů: 35
  • Počet vyhraných zápasů: 18
  • Počet prohraných zápasů: 17
  • Celkové skóre: 103:116

Nejúspěšnější hráči:

  1. Andrei Konakh   10 bodů
  2. Jiří Provazník      9,5 bodu
  3. Jan Fröhlich       8,5 bodu
  4. Hana Milisová    8,5 bodu
  5. Hana Kollarová    8 bodů
  6. Petr Martinec     7,5 bodu
  7. Jan Vondra          7 bodu
  8. Ekaterina Ananina 5 bodů
  9. Olga Konon           4 body
  10. Petr Jelínek            4 body
  11. Adrian Dziolko      3,5 bodu
  12. Megawati Sari      3,5 bodu
  13. Cristian Savin          3 body
  14. Elizaveta Tarasova  3 body
  15. Daniela Rubášová  2,5 bodu
  16. Kinga Rudolf         2,5 bodu
  17. Martina Benešová 2,5 bodu
  18. Denisa Šikalová      2 body
  19. Viki Indra Okvana    2 body
  20. Kateřina Zuzáková   1,5 bodu
  21. Kateřina Tomalová  1,5 bodu
  22. Alexander Russkikh 1,5 bodu
  23. Lukáš  Zevl                 1 bod
  24. Andrei Maliutin          0,5 bodu
TV Badminton
Poděkování
Sponzoři
DELTACAR spedicion Mladá Boleslav Městský úřad Benátky nad Jizerou
  • Pragmet, s.r.o.
  • Dvůr Pecínov
  • AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o.
  • Středočeský krajský úřad
  • HESO s.r.o.
  • Czech Comunications system
  • Jirs
  • JOSYMA
  • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
  • H-INTES s.r.o.
  • ŠKO-Energo
  • Poháry Bauer
  • Tereos
  • DZ Dražice
  • Kiss Delta
  • CR PROJECT
  • SPORT ARSENAL s.r.o.
  • EWT s.r.o.
  • OK BOX s.r.o.
  • Zeta
  • STUDIO WINTER
  • http://www.boleslavsky.denik.cz/
  • Zpravodaj benátecka
  • Rádio Signál
Kalendář
< květen 2018 >
Po Út St Čt So Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Badmintonová přípravka
Fan zóna
2015 Copyright BK 1973 BnJ | Design by Martin Jelínek