6-ti násobný mistr ČR
oficiální webové stránky
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Extraliga: O víkendu startuje nový ročník.

St 11.10.2017

O nadcházejícím víkendu startuje Extraliga badmintonu. Benátecké družstvo zahájí soutěž v sobotu 14.10. od 13:00 hod. v domácím prostředí CR Project badmintonového centra (nám.17.listopadu, Benátky n/J ) proti nováčkovi soutěže týmu TJ Sokol Klimkovice. V neděli 15.10. zajíždí benátecký tým do Brna na palubovku místního FSpS MU, kde se představí ve šlágru kola od 10:00 hod.

Ještě před začátkem soutěže jsme vyzpovídali prezidenta klubu a zároveň trenéra týmu pana Petra Martince.

Jakých změn doznalo družstvo před novou sezónou? Družstvo opustil z pracovních důvodů Petr Jelínek, který u nás odehrál deset sezón a za celou benáteckou kariéru mu patří velké poděkování, s Petrem jsme se slavnostně rozloučili při Benáteckém poháru. Smlouva nebyla prodloužena Adrianu Dziolkovi, který po vážném zranění není ještě zcela fit a Nicole Cerfontyne, jenž se rozhodla pro trenérskou kariéru při Badminton Europe. Indický hráč Dey Subhankar neměl o start v našem družstvu zájem. Moc mne těší  příchody hráčů, které se mi podařilo dotáhout. Z Dánska přicházi velezkušené duo hráčů Christian Lind Thomsen a Rasmus Fladberg. Oba dva hráči nakoukli do TOP 50  světového žebříčku ve dvouhře, Rasmus je v současné době 38.hráč světového deblového žebříčku. Dále přichází ruský reprezentant Anatoliy Yartsev univerzál jenž dokáže velmi dobře zahrát jak dvouhru, tak párové disciplíny. Do týmu se vrací po pěti letech ikona benáteckého badmintonu Jan Fröhlich, a na hostování přišla juniorská reprezentantka Jana Adámková z Hořovic. Zbytek kádru zůstal nezměněn.

Máte velmi široký kádr, může to být výhoda? Určitě. Široký kádr je vždy výhoda, jelikož sezóna je velmi dlouhá ( říjen- duben) a mohou přijít zranění, z tohoto pohledu je dobře, že kádr je velmi široký. Mnohem důležitější je však, aby si družstvo rozumělo a mělo týmové ducha s chutí bojovat jeden za druhého.

Řády povolují start 2 zahraničních hráčů, ve vašem družstvu je 6 cizinců jak to budete řešit? Ano Rozpis soutěží ČBaS povoluje start jen dvou zahraničních hráčů. Náš klub si ihned po zveřejnění Rozpisu soutěží v srpnu t.r. nechal na své náklady vypracovat právní analýzu, jelikož nám přišlo, že ve dvou bodech tento předpis odporuje zákonům naší země. Za prvé  původní Rozpis soutěží ČBaS limitoval hráče s dvojím občanstvím v soutěži družstev a bral je jako cizince. Asi není třeba zdůrazňovat, že tento nesmyslný bod byl ze strany ČBaS účelovým poškozením našich dvouh hráčů Jarolíma Vícena a Cristiana Savina (oba dva mají 2 občanství). Na základě právní analýzy a naší připomínky ČBaS Rozpis soutěží upravil ! Druhým bodem, na který jsme 10.8.2017 poukazovali je, že dle Lisabonské smlouvy, kterou česká vláda ratifikovala, nesmí být občan EU jakkoli limitován a omezován ve výkonnu své činnosti na území jiného členského státu EU. Toto je jeden ze stěžejních bodů Lisabonské smlouvy, který přiznává všem občanům EU stejná práva. Náš klub na tuto protizákonnost několikrát ČBaS písemně upozorňoval, jelikož všechny evropské asociace mají toto v soutěži družstev zakotveno. Domníváme se, že současný Rozpis soutěží je jednoznačně v rozporu se zákony ČR a ČBaS se vystavuje podání žalob ze strany hráčů a klubů. Já řeknu zcela upřímně, že jak klub, tak hráči v případě, že se Rozpis soutěží nezmění  jsme připraveni učinit veškeré právní kroky vůči ČBaS za náhradu škody, což může strhnout lavinu, jelikož  mnoho extraligových klubů má na soupisce více než dva zahraniční hráče.

Jaké máte cíle před novou sezónou? Chceme jako každý rok bojovat o mistrovský titul, je tu však několik týmů, které mají velmi silné sestavy a myslím, že letošní ročník bude stejně vyrovnaný jako v letech předešlých. Naším cílem je dávat šanci mladým hráčům ( polovina týmu jsou stále junioři) a zároveň do haly přilákat co nejvíce našich fandů.To jsou styčné body, které jsme si před několika lety stanovili.

Nemohu pominout benátecké fanoušky, kteří jsou skvělý ? Určitě je to velká výhoda mít za zády tolik skvělých fanoušků. Již se vytvořil fanklub, což je paráda a z doslechu vím, že plánují i výlety na venkovní utkání. Co více si jako prezident klubu mohu přát. Já osobně se moc na víkend těším a věřím, že může padnout divácký  rekord  naše domácí utkání.

Nyní pojďme již k víkendovým zápasům, jak je tým připraven? Já myslím, že dobře. Všichni hráči se na víkendová utkání moc těší a cítím z nich natěšenost. Formu si myslím mají hráči velmi dobrou Anatoliy Yartsev odehrál velmi dobře Czech Open, Christian Lind dokázal na dánské lize porazit velmi dobrého hráče. Bohužel týmu budou chybět dvě benátecké hvězdičky Cristian Savin a Kateřina Zuzáková, kteří startují na Mistrovství Světa juniorů v indonéské Yogyakartě. Ještě před tvorbou termínového kalendáře jsem  STK ČBaS na tuto kolizi upozorňoval, ale bez odezvy. Je však čest pro klub i pro mne jako trenéra mít dva svěřence na vrcholné juniorské akci. Rád bych tímto pozval všechny naše fanoušky a členy klubu, stejně jako rodiče dětí, které u nás trénují na sobotní utkání. 

TV Badminton
Poděkování
Sponzoři
DELTACAR spedicion Mladá Boleslav Městský úřad Benátky nad Jizerou
 • HESO s.r.o.
 • OK BOX s.r.o.
 • STUDIO WINTER
 • H-INTES s.r.o.
 • Středočeský krajský úřad
 • ŠKO-Energo
 • SPORT ARSENAL s.r.o.
 • Czech Comunications system
 • AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o.
 • Jirs
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
 • Zeta
 • Poháry Bauer
 • JOSYMA
 • Dvůr Pecínov
 • Pragmet, s.r.o.
 • Kiss Delta
 • DZ Dražice
 • Tereos
 • CR PROJECT
 • EWT s.r.o.
 • Rádio Signál
 • Zpravodaj benátecka
 • http://www.boleslavsky.denik.cz/
Kalendář
< červenec 2018 >
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Badmintonová přípravka
Fan zóna
2015 Copyright BK 1973 BnJ | Design by Martin Jelínek