oficiální webové stránky
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Extraliga: Benátky porazily STAVOS Brno Slatinu 5:1 a jdou do finále.

So 13.4.2019

Prvním finalistou letošního ročníku extraligy se v sobotu odpoledne stal tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Svého soupeře SK Stavos Brno Slatinu suverén základní části porazil 5:1. V druhém semifinále se od 16:30 utká domácí Sokol Meteor Praha Radotín s obhájcem titulu Badminton FSpS MU.

Jak utkání probíhalo?

Favorit bodoval jako první. Dánský mix Kristoffer Knudsen, Isabella Nielsen, který jako kompletní a sehranou dvojici středočeský tým pro tuto sezónu draftoval, si ve dvou setech poradil s Tadeášem Brázdou a Martinou Repiskou (21:14, 21:15).

Zde Slatina jistě bod nečekala, ale první finálové zkušenosti pro šestnáctiletého Brázdu se mohou v budoucnu hodit.

O druhý bod se hrálo třičtvrtě hodiny. Milan Ludík s Michalem Světničkou v prvním setu vedli nad Cristianem Savinem a Pawlem Smilowskim 20:17, Benátečtí ale klidnou hrou založenou na Smilowského servisu otočili pěti body v řadě – 20:22.

Ludík se Světničkou hlavy nesvěsili a ve druhém setu opět vedli. Vedení 20:16 tentokrát proměnili a šlo se do třetího setu. V něm si Smilowski se Savinem už častěji nacházeli cestu přes obranu dvojice ze Slatiny, celý set udržovali náskok a nakonec zvítězili 21:15.

Cristian Savin a Pawel Smilowski pomohli Benátkám k postupu svým bodem z deblu. Foto: Jan Rumler.

Hodně kvalitní byl i zápas dvouhry žen.

Elizaveta Tarasova vyhrála nad Kate Foo Kune první set 21:18, ve druhém se ale prosadila běhavá levoruká dívka z Mauriciu – 21:13. Foo Kune si na začátku třetího setu nechala obstříknout kotník, ale v následujících mnohdy maratónských výměnách měla navrch Tarasova.

Závěr zápasu byl naprosto strhující. Tarasova vedla 20:13 a vše vypadlo jasně, pak ale výrazně znejistěla a Foo Kune dokázala odvrátit všech 7 mečbolů a vyrovnat. A nejen to, v nastavení byla mauricijská singlistka trpělivější a vyhrála 25:23!

Takový kousek se vidí opravdu málokdy. Foo Kune tedy po hodinové bitvě, na kterou se určitě bude vzpomínat, snižuje na 1:2 z pohledu Slatiny.

Benátkám však klid hned vzápětí vrátili dánští deblisté Emil Holst a Kristoffer Knudsen, kteří po symetrickém výsledku a zápase 21:18 a 21:18 porazili dalšího Dána Sørena Tofta Hansena a Lukasze Moreně z Polska.

Favorizované Benátky pak dál kráčely za postupem.

Cristian Savin i se zatejpovaným kolenem přehrál Mateje Hliničana, i když slovenský hráč ve druhém setu značně kousal a vynutil si nastavení. Nakonec 21:11 a 22:20 pro Savina a čtvrtý bod Benátek.

Do finále pak suveréna základní části definitivně posunula Elizaveta Tarasova s Isabellou Nielsen díky dvousetové výhře nad Kate Foo Kune s Martinou Repiskou. První set byl z benátecké strany dominantní, 11:1 a nakonec 21:9, v druhém setu se ale hráčky Slatiny vzchopily a při vedení 13:4 to vypadalo na třetí set.

Následovala ale dlouhá šňůra Benátek a Nielsen s Tarasovou vyhrály 17 z následujících 20 výměn! Nakonec tedy 21:16.

Kristoffer Knudsen a Isabella Nielsen přispěli oba k výhře Benátek dvěma body. Foto: Jan Rumler.

Benátky nad Jizerou tedy postupují do finálového utkání po výsledku 5:1, další zápasy se za rozhodnutého stavu nehrály. Spokojení červení mohli oslavit postup se svými fanoušky, kterých se do Vinoře jako vždy přijelo podívat několik desítek.

"Výsledek 5:1 vypadá jednoznačně, ale kdo viděl ty zápasy, tak to byly samé koncovky. Chtěl bych Slatině pogratulovat k dobrému výkonu i zásluhou brněnských hráčů mělo utkání hodně vysokou kvalitu. V náš prospěch rozhodlo, že tým má po celou sezónu vnitřní sílu a chuť vyhrávat. Celý tým předvedl skvělý a bojovný výkon a já mu gratuluji. Nyní se musíme připravit na zítřejší finále. Rád bych poděkoval našim fanouškům, kteří byli jako vždy skvělí a hodně nám pomohli. Věřím, že i zítra si najdou cestu a pomohou nám v boji o mistrovský titul".

A koho si přejete do finále?

"Je nám to jedno, jsou tady čtyři silné týmy a rozhodovat budou drobnosti," uzavřel své hodnocení  Petr Martinec prezident BK 1973 DELTACAR Benátky n/J.

Výsledky Finále play-off najdete zde

BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou vs. SK Stavos Brno Slatina 5:1

Kristoffer Knudsen, Isabella Nielsen vs. Tadeáš Brázda, Martina Repiská 21:14, 21:15
Cristian Savin, Pawel Smilowski vs. Milan Ludík, Michal Světnička 22:20, 17:21, 21:15
Elizaveta Tarasova vs. Kate Jessica Foo Kune 21:18, 13:21, 23:25
Emil Holst, Kristoffer Knudsen vs. Lukasz Moren, Søren Toft Hansen 21:18, 21:18
Cristian Savin vs. Matej Hliničan 21:11, 22:20
Isabella Nielsen, Elizaveta Tarasova vs. Kate Jessica Foo Kune, Martina Repiská 21:9, 21:16