oficiální webové stránky
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Denisa Šikalová zlatá a stříbrná na Benáteckém poháru.

Po 2.9.2019

V benátecké NIBE Aréně se ve dnech 30.8.-1.9.2019 konal republikový turnaj dospělých Grand prix "A" Benátecký pohár, Memorial Petra Martince st., šlo již o dvacátý čtvrtý ročník tradičního turnaje, který do Benátek nad Jizerou opět přilákal českou badmintonovou špičku, neboť  startovalo více než sto hráčů a hráček z celé republiky.

Ve dvouhře mužů zvítězil Jakub Bitman (Sokol Radotín Praha), který ve finále porazil Bedřicha Valentu (Super Stars Most)  2:0  na sety a navázal tak na své singlové vítězství na tomto turnaji z roku 2013. To samé se povedlo i Dominice Koukalové (BK Hořovice, která ve finále porazila 2:1 na sety Michaelu Myšákovou (ASTRA Praha) a po šesti letech opět zvedla nad hlavu pohár pro vítězku turnaje.Třetí místo pak získala benátecká badmintonistka Kateřina Zuzáková.

V párových disciplínách všechny tři páry obhájily loňská prvenství. Ve čtyřhře žen dvojice Denisa Šikalová - Magalena Lajdová (BK DELTACAR Benátky n/J - ASTRA Praha) porazila dvojici Kateřina Zuzáková - Lucie Krpatová (BK DELTACAR Benátky n/J- Pardubice) 2:1 na sety a na benáteckém turnaji zvítězila potřetí v řadě, což je úctyhodný počin.

Ve čtyřhře mužů prvenství obhájila dvojice Sokolu Praha Radotín Pavel Drančák- Michal Hubáček, jenž 2:1 na sety porazila dvojici Jaromír Janáček- Matěj Hubáček  (Český Krumlov- Sokol Radotín Praha).V asi nejnabitější kategorii smíšené čtyřhře se z prvenství stejně jako vloni radoval pár Pavel Drančák- Magdalena Lajdová (Sokol Radotín Praha- ASTRA Praha), který ve finálovém utkání porazil  pár Michal Hubáček-Denisa Šikalová (Sokol Radotín Praha- BK DELTACAR Benátky n/J) 2:0 na sety. Cenu za nejmladší hráčku turnaje obdržela Klára Šilhavá (2004, Hamr Praha) a nejmladším hráčem, který převzal pamětní cenu byl Jan Altera (2004, BaC Kladno). Cenu pro nejúspěšnějšího hráče turnaje obdržel Pavel Drančák (Sokol Radotín Praha).

Kompletní výsledky zde.

Fotogalerie ze sobotních zápasů zde.

Fotogalerie z nedělních zápasů zde.

"Myslím, že v pořadí  24.ročník turnaje se vydařil po všech stránkách. Denisa Šikalová a Kateřina Zuzáková předvedly dobré výkony a ukázaly dobrou připravennost na novou sezónu, což bylo korunováno ziskem jedné zlaté, dvou stříbrných a jedné bronzové medaile. I ostatní zápasy turnaje, především pak v nedělním semifinálovém a finálovém bloku snesly přísné měřítko výkonosti. Myslím, že i po organizační stránce se opět turnaj vydařil na výbornou, o čemž mne přesvědčila pochvalná slova od samotných hráčů. Rád bych poděkoval všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci a průběhu turnaje, a především pak řediteli panu Petru Kvapilovi, jenž vše režíroval. Rád bych poděkoval taktéž městu Benátky n/J a panu starostovi PhDr. Karlu Bendlovi za osobní účast na slavnostním vyhlašování vítězů, jelikož náš klub si podpory města nesmírně váží. Za rok nás čeká jubilejní 25.ročník turnaje, který bychom chtěli uspořádat se vší parádou, která patří k oslavě takového jubilea" konstatoval prezident klubu Petr Martinec.