7-mi násobný mistr ČR
oficiální webové stránky
BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

" Titul je fajn, ale chtěli jsme si užít Play-off " říká Petr Martinec.

St 25.3.2020

Benátecký badmintonový klub získal  letos v pořadí již svůj osmý titul mistra ČR v extralize družstev, poté co ČBaS jako platné výsledky uznala tabulku po základní části. Jak sezónu prožíval a jak ji hodnotí trenér a prezident klubu Petr Martinec ?

Nejdříve se zeptám byly vůbec nějaké oslavy ?

Ne nebyly. Poté co jsem se dozvěděl rozhodnutí ČBaS jsem informoval všechny hráče a poté i naše fanoušky prostřednictvím našeho webu. Věřím, že až tahle "blbá"  doba přejde, že bude čas to alespoň malinko oslavit jak s hráči, tak s vedením našeho klubu a fanoušky.

Obhájily jste loňský titul, takže v Benátkách panuje spokojenost ?

Tak určitě, zisk mistrovského titulu byl jedním z cílů této sezóny, takže samozřejmě panuje spokojenost. Na druhou stranu jsme chtěli hrát Play-off a užít si atmosféru této soutěže a případný zisk oslavit spolu s fanoušky přímo v hale. Takže pocity takové zvláštní.

Připravovali jste se na Play-off ?

Ano příprava hráčů nejen benáteckých, ale i zahraničních byla cílena na víkend 18.-19.4. do Vinoře. Taktéž i pro naše fanoušky jsme ve spolupráci s firmou VICTOR chtěli naše fanoušky obléct do triček této firmy a na řadu při Play-off  mělo přijít ještě jedno zajímavé překvapení, na které bohužel nedošlo. Tak snad na začátku příští sezóny.

Myslíte, že je správné určit pořadí po základní části a mistra vyhlásit, aniž by se hrálo Play-off?

Každý sport to má jinak. My jsme v základní části vyhráli všech sedm zápasů, z tohoto pohledu se není asi o čem bavit a je to rozumné řešení. Ještě před oficiálním ukončením soutěže ze strany ČBaS probíhala emailová korespondence extraligových klubů jak dál. My a Klimkovice jsme do poslední chvíle chtěli Play-off hrát.

Váš tým celou sezónou prošel bez porážky, věřil jste od začátku v titul ?

Do sezóny jsme šli s tím, že chceme bojovat o mistrovský titul tak jako každou sezónu. Věřil jsem v sílu našeho týmu, na druhou stranu jestli jsem říkal, že loňský ročník byl silný, tak letos byl ještě silnější a především  METEOR Praha Radotín měl hodně silný kádr.

Který moment v sezóně byl zásadní ?

Zdá se to neuvěřitelné, ale utkání 1.kola na půdě METEORU Praha Radotín, kde jsme zvítězili 5:3 v utkání, které mělo všechny parametry Play-off a oba týmy nastoupily v téměř kompletní sestavě. To bylo skvělé utkání nejen pro hráče, ale i pro diváky. Pak bylo určitě důležité zvládnout všechny ostatní zápasy sezóny.

Jaká byla extraliga z vašeho pohledu?

Perfektní. Je vidět pokrok v této soutěži. Všude kde jsme hráli Č.Krumlov, METEOR Praha, Klimkovice byla skvěle připravená hala, skvěle organizačně připraveno a i dobrá  divácká kulisa. Kluby do soutěže vkládají nejen finanční prostředky, ale taktéž nepřeberné množství času a příprav dobrovolníků. Jiná cesta však není,  budu se opakovat. Jestliže chceme uspět mezi všemi sportovními soutěžemi v ČR  musíme jít cestou profesionalizace. Je fajn, že ČBaS pomalu  díky streamování zápasů a dalším aktivitám vytváří živnou půdu pro extraligové kluby, které mají zájem se prezentovat. Jak jsem již mnohokrát říkal, je třeba součinnosti mezi ČBaS a extraligovými kluby. Stále si však myslím, že extraliga má velký potenciál najít generálního sponzora, jen to chce práci MK, která v tuto chvíli v ČBaS není. Uvidíme co přinese blízká budoucnost.

Měli jste velmi široký kádr, můžete čtenářům přiblížit na kolik vyjde extraligová sezóna?

Široký kádr je třeba, sami jsme se o tom letos přesvědčili vzhledem k mnoha zraněním a nemocím našich hráčů. Podíváte li se na zahraniční ligy, každý z týmů má na soupisce zhruba 10-12 hráčů. Ve složení 4+2 opravdu extraligová sezóna, která trvá od října do dubna hrát nejde. Díky našim sponzorům a partnerům si můžeme dovolit mít široký kádr. Extraligová sezóna včetně plánovaného ME klubů nás stála zhruba 900.000,-Kč, ale je nutno si uvědomit, že máme 11 hráčů pod smlouvou a třeba jen samotné ME klubů je záležitostí zhruba 200.000,-Kč.

Kdo byl oporou týmu ?

Nechci hodnotit jednotlivce, všichni kdo nastoupili ať už ve více, či v méně zápasech nechali na kurtu vše a přispěli k vítězství týmu to je pro mne důležité, stejně tak jako nálada v týmu a myslím, že jsme si letošní rok všichni užili. Jsem rád, že nové tváře do týmu bezproblémově zapadly, což není vždy jednoduché.

Budou v kádru nějaké změny?

Myslím, že nějaké změny budou, ale základní kostra týmu zůstane stejná. V současné době vedu jednání s hráči ohledně příští sezóny, o případných příchodech, či odchodech budeme veřejnost informovat.

Teď vás v červnu čeká Mistrovství Evropy klubů v Polsku, jak se budete připravovat ?

Každý z hráčů má individuální plán. Uvidíme co přinesou dny příští, já osobně si myslím, že ME klubů bude přesunuto na jiný termín. Vůbec si myslím, že mezinárodní kalendář bude hodně zajímavý. Uvidíme co vymyslí BWF, potažmo BE, ale co člověk čte ohledně uzavřených hranic tak to nejsou vůbec pěkné vyhlídky.

Jaké máte v Benátkách nad Jizerou podmínky pro přípravu ?

Myslím, že nejlepší v ČR a jedny z nejlepších v Evropě. Máme vlastní halu s posilovnou, vířivkou a ubytováním pro hráče. Dále využíváme posilovnu v centru města. Úzce spolupracujeme s firmou REHABE, která se stará o naše hráče z pohledu fyzioterapeutických služeb, od března máme vlastního maséra Jakuba Nováka, o kondiční tréninky se stará již několik let Marek Lahoda. V současné době máme v klubu dva výborné indonéské hráče a čekáme na povolení dlouhodobého víza pro renomovaného indonéského trenéra, se kterým máme uzavřenou smlouvu. Bohužel Ministerstvo vnitra nyní stoplo vyřizování veškerých víz, tak uvidíme jak se situace vyvine.

Rád bych závěrem poděkoval za prvé všem našim partnerům, za jejich přízeň a pomoc, bez níž bychom jen těžko mohli dosahovat těchto výsledků. Myslím, že nás všechny čeká težká doba, ale já přesto věřím, že nám naši sponzoři pomohou. Dále bych rád poděkoval všem našim fanouškům, kteří nás chodí pravidelně povzbuzovat, jsou skvělí a já si troufnu říci, že i nejlepší, škoda jen, že o tom nemohli přesvědči při Play-off celou sportovní veřejnost. No a závěrem samozřejmě poděkování pro všechny hráče a realizační tým za skvělou extraligovou sezónu 2019/20.

 

 

 

 

 

 

 

 

TV Badminton
Příští zápas
Soutěž ukončena

zatím není známo
vs.

zatím není známo
Sponzoři
DELTACAR spedicion Mladá Boleslav Městský úřad Benátky nad Jizerou
 • JOSYMA
 • Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
 • CR PROJECT
 • COLAS
 • STUDIO WINTER
 • Czech Comunications system
 • ŠKO-Energo
 • DZ Dražice
 • AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o.
 • VICTOR
 • Pragmet, s.r.o.
 • Tereos
 • OK BOX s.r.o.
 • SPORT ARSENAL s.r.o.
 • Zeta
 • Poháry Bauer
 • Jirs
 • Středočeský krajský úřad
 • Zpravodaj benátecka
 • Technical Components
 • BAXANT spol. s r.o.
 • BT company s.r.o.
 • CR Project s.r.o.
 • H-INTES s.r.o.
 • EJK s.r.o.
 • MB RAdio
 • SAS Automotive
 • Rádio Signál
 • OSVIT SERVIS s.r.o.
 • Vodovody a kanalizace Mladá Boleslav a.s.
Kalendář
< duben 2020 >
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Badmintonová přípravka
Fan zóna
2015 Copyright BK 1973 BnJ | Design by Ing. Martin Jelínek