Logo  BK 1973 DELTACAR
Oficiální webové stránky BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Cílem je řešit rozšíření tribuny pro fanoušky, říká Petr Kvapil.

  St 22.7.2020

O zhodnocení extraligové sezóny z pohledu fanoušků jsme požádali Petra Kvapila člena výkonného výboru klubu a zároveň vedoucího fanklubu.

1. Jaká byla sezóna z pohledu fanklubu?

Především ji chybělo to nejhlavnější, na co jsme se všichni těšili. To znamená finálový víkend ve Vinoři, který jsme si všichni v uplynulých letech vždy perfektně užili.

Co se týče základní části, tak ta byla trochu neskromně řečeno podle mého očekávání, protože na domácích utkáních jsme vždy dokázali vytvořit našemu týmu výbornou atmosféru. A jako „bonus“ měli naši hráči k dispozici takřka domácí prostředí hned na prvním utkání s Meteorem v Letňanech, které, jak se posléze ukázalo, bylo v podstatě finálovým utkáním tohoto ročníku.  

A musím zdůraznit, že mám spolehlivě ověřeno, že celý tým si podpory fanoušků velmi váží
a atmosféra, kterou při domácích utkáních zažívají, je jedna z nejlepších v rámci evropských ligových soutěží.

2.Kolik lidí tvoří fanklub?

Regulérní sčítání členů ještě za dobu jeho fungování neproběhlo, ale možná je to zajímavý podnět právě pro nastávající sezónu, včetně zavedení členských příspěvků .

Ale teď už vážně. Tzv. jádro tvoří nějakých 10 – 15 lidí. Nejvíce se nás pochopitelně sejde vždy na finálovém víkendu, kde nás při loňském finále bylo, pokud mě paměť neklame, kolem 40.

3. Jak probíhá komunikace s vedením klubu?

Naprosto bez problémů. V rámci Výkonného výboru velmi často diskutujeme, jak vylepšit podmínky pro fanoušky, aby jak pro fanklub, ale i všechny diváky, kteří na naše extraligová utkání zavítají byl badminton co nejlákavějším „zbožím“, na které se vyplatí zajít. Třeba vloni výkonný výbor  zajistil pro fanoušky klubové šály.

4. Chystaji se nějaké novinky do příští sezóny?

Možná nový buben , protože ten stávající má už skoro odslouženo.

Už pro uplynulou sezónu jsem ale uvažoval o občasných neformálních posezeních fanklubu, ale bohužel se mi to nepodařilo kvůli mému vytížení realizovat. Takže to beru jako určitý dluh, který se pokusím v té nastávající sezóně napravit.

5. Co by se mohlo zlepšit do budoucnosti?

Tak to je z mého pohledu zcela jednoznačné. Aby nás bylo co nejvíce a museli jsme na Výkonném výboru třeba i řešit navýšení kapacity tribuny, kterou mají diváci na extraligových utkáních k dispozici.

6. Jak byste oslovil nové členy?

Předně musím zdůraznit, že náš fanklub není nijak formální, a tak je to poměrně jednoduché.
Přijďte si prostě jednou za čas příjemně užít část víkendu se špičkovým badmintonem
a podpořit i svými hlasivkami náš tým.