Logo  BK 1973 DELTACAR
Oficiální webové stránky BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Ruská singlová jednička míří do Benátek.

  Út 1.9.2020

Do mistrovského týmu BK 1973 DELTACAR Benátky n/J přichází šestadvacetiletý ruský reprezentant Sergey Sirant. V současné době 68.hráč světového žebříčku ve dvouhře mužů působil v loňské sezóně v 1.Bundeslize v týmu TSV Trittau a v nadcházející sezóně bude benáteckou singlovou jedničkou.

A co o svém novém působišti říká sám Sergey Sirant ? "Benátky znám mají dobrý tým, a když jsem hrál za Vladivostok tak jsme proti nim hráli ve čtvrtfinále Mistrovství Evropy klubů v roce 2018 v Polsku. Je to velmi dobrý a profesionální tým ". Na otázku koho z benáteckého týmu zná odpovídá " Osobně znám Cristiana Savina, s ostatníma se potkávám na turnajích ". Na otázku co ví o České republice rodák z Moskvy říká " Česko je má oblíbená země, pražské památky  jsou velmi krásné, mnoho lidí tu mluví rusky, máte velmi silný hokejový národní tým  a samozřejmě velmi dobré pivo ". Sergey Sirant se připravuje v Kazani, ale dost často se bude objevovat v Benátkách nad Jizerou, kde bude i trénovat. Na otázku jaké jsou jeho cíle na nadcházející sezónu říká " Chtěl bych se pokusit kvalifikovat na Olympijské hry do Tokya a benáteckému klubu pomoci získat mistrovský titul, případně medaili na Mistrovství Evropy klubů ".

"Jsem rád, že se mi podařilo dohodnout na podmínkách startu Sergeye v našem týmu. Je to jeden z nejlepších evropských singlistů. Trochu se nám komplikuje situace s otevřením hranic pro indonéské hráče a tak, když jsem zjistil, že Sergey je volný a má zájem hrát v našem týmu začala jednání. Sergey kromě toho, že bude jezdit na extraligová utkání bude občas v našem klubu i delší dobu trénovat. Věřím, že bude posilou týmu a přeji mu hodně vyhraných zápasů v našem dresu " konstatuje prezident benáteckého klubu Petr Martinec.