Logo  BK 1973 DELTACAR
Oficiální webové stránky BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Trojice benáteckých hráčů v Dánsku.

  Čt 12.11.2020

Letošní ročník české extraligy byl upraven a místo dlouhodobé soutěže se odehraje pouze jednorázový turnaj na jaře roku 2021. Trojice benáteckých badmintonistů Kateřina Zuzáková, Cristian Savin a Lukáš Zevl startují za dánské týmy v tamní soutěži, což je v současné době takřka jediná možnost hrát zápasy. Cristian startuje za tým BC Aabenraa, který hraje 2.divizi což je třetí nejvyšší dánská soutěž. Lukáš a Kateřina startují za tým Middelfart, který hraje nejnižší soutěž Denmarksserien. Jen pro ilustraci v Dánsku se hraje na všech úrovních dlouhodobá soutěž a týmové soutěže jsou pro všechny kluby svátkem a velice prestižní záležitostí. Nejvyšší soutěží je Badmintonligaen, kterou hraje 10 týmů, poté je 1.divize, kde jsou 2 skupiny po 8 týmech, následuje 2.divize 2 skupiny po 8 týmech, 3.divize, kde jsou 4 skupiny po 8 týmech a již zmíněná Denmarkserien, kde je 8 skupin po 8 účastnících. Všechny soutěže byly v září zahájeny, ale nyní jsou vzhledem k pandemii Covid 19 přerušeny na neurčito. Přesto benátečtí hráči patří ve svých klubech k oporám týmům. Níže si můžete přečíst jejich postřehy z dosavadního působení.

Cristian Savin: "Na dánské lize mě překvapilo, že diváci se spíš koukají na zápasy, nežli fandí a tleskají. Ve druhé divizi jsou týmy, ktere jsou opravdu silné, takže kvalita není úplně špatná. Líbí se mi hraní na 13 zápasů, protože takto si každý hráč z týmu zahraje, jak svou disciplínu, tak i ještě jednu, kterou nehraje za normálních okolností. Já nastupuji na druhém singlu a druhém deblu. Společně se mnou je v týmu Slovák Milan Dratva a Holanďanka Amy Tan, kteří stejně jako já trénují v CoE v Holbaeku. Trenérem týmu je Kent Madsen, který se mnou trénoval 2 roky v Horsens, když mi bylo 13 let, takže se známe již hodně dlouho a jsem rád ".

Kateřina Zuzáková:"Tuto sezónu jsem začala hrát za dánský tým Middelfart, kde mi působení zajistil můj český extraligový spoluhráč Lukáš Zevl. Za tým jsem odehrála zatím dvě utkání s bilancí čtyř vyhraných zápasů. Nastupuji vždy jako singlová jednička a pak hraji čtyřhru s dánskou spoluhráčkou. Jelikož se jedná o dánskou ligu, odehrála jsem kvalitní zápasy a jsem velmi vděčná za tuto novou zkušenost. V týmu panuje vždy velmi skvělá atmosféra a všichni spoluhráči jsou opravdu fajn. Momentálně se nacházíme na 3. pozici. Ráda bych zmínila pana Jørgena Færcha, s kterým řeším veškeré záležitosti ohledně mého působení v Dánsku a  který mě také s celým týmem podporují i na mých ostatních turnajích".

Lukáš Zevl: "Já hraji (společně s Katkou Zuzákovou) v Dánsku v Denmark sérii. Jelikož za tým Middelfart hraji již několik let, není nic co by mě zde překvapilo včetně úrovně protihráčů. Přirovnal bych ji v singlu k českému GPA. Náš cíl pro letošek je postoupit do vyšší soutěže".