Logo  BK 1973 DELTACAR
Oficiální webové stránky BK 1973 DELTACAR Benátky nad Jizerou z.s.

Rok 2020 byl vyjímečný a složitý, říká prezident klubu Petr Martinec.

  Út 22.12.2020

Letošní rok byl vzhledem k pandemii Covid 19 a opatřením týkajících se nejen sportu pro náš klub vyjímečný a zároveň velmi složitý po všech stránkách jak sportovní, tak ekonomické. Přesto se podařilo i přes mnoho komplikací  vše zvládnout. Naši hráči získali několik skvělých výsledků v sezóně, která byla několikrát přerušena.

Extraligové družstvo obhájilo mistrovský titul z předešlého roku, když ČBaS jako platné výsledky ponechal  tabulku po základní části, ve které jsme dokázali všechna utkání vyhrát a získat již osmý titul mistrů ČR. Na domácím šampionátu dospělých v Plzni jsme zásluhou Denisy Šikalové a Kateřiny Zuzákové  získali jednu stříbrnou a dvě bronzové  medaile. Mládežnické republikové šampionáty jednotlivců se letos nekonaly a jsou přesunuty na první polovinu roku 2021. Družstvo žáků obsadilo na Mistrovství ČR v Brně  šesté místo. Kateřina Zuzáková se zúčastnila Mistrovství Evropy juniorů  ve Finsku, kde získala  páté místo ve čtyřhře a sedmnácté místo ve dvouhře. Václav Simon se zúčastnil Mistrovství Evropy juniorů do 15 let ve Francii, kde obsadil 17.místo ve dvouhře. Naši hráči zcela ovládli krajské přebory, když dokázali zvítězit v soutěži družstev kategorie U13, U15 a na krajských přeborech jednotlivců získali devatenáct z dvaceti dvou možných titulů což je skvělá vizitka našeho klubu. To je jen stručný výčet sportovních výsledků našich hráčů.

Myslím, že tréninkový režim našeho klubu  patří mezi nejlepší v ČR a benátecký badminton si  vybudoval silnou pozici nejen ve městě, ve Středočeském kraji, v České republice,  ale zásluhou našeho extraligového týmu a hráčů startujících na evropských turnajích i v Evropě.  Bohužel ačkoli jsme žádali ČBaS o zřízení SCM, tak jsme neuspěli čemuž já osobně nerozumím, poněvadž náš klub pravidelně vychovává juniorské reprezentanty a zázemí pro trénink má jedno z nejlepších v republice.

Všem našim  trenérům bych rád poděkoval za jejich odvedenou práci a popřál, aby během vánoc načerpali síly do první poloviny roku 2021.

V roce 2020 jsme si na valné hromadě odsouhlasili strategický plán klubu na dalších pět let, jde o strategický dokument, který jasně určuje cíle našeho klubu. Zastupitelstvo města Benátky nad Jizerou  jsme na jednání dne 16.12.2020 požádali, aby se aktivně zabývalo myšlenkou přístavby badmintonové haly. Novým generálním partnerem se od ledna 2021 stává fima CR Project s.r.o., která nahrazuje firmu DELTACAR spedition s.r.o., která byla hlavním partnerem našeho klubu dlouhých osmnáct let a výrazně nám pomohla stabilizovat klub. Bohužel stále se nám nedaří získat vízum pro indonéského trenéra, se kterým máme uzavřenou dohodu, ale vzhledem k tomu, že od 10.března 2020 jsou všechny vízové žádosti pozastaveny nezbývá nám než čekat. Vedení klubu vylepšilo webové stránky, vydalo první číslo klubového magazínu Badminton Revue a pracuje na zlepšení  i dalších PR kanálů. Uspořádali jsme jubilejní 25.ročník turnaje Benátecký pohár a na závěr tohoto roku se nám podařilo ve složitých protiepidemických podmínkách uspořádat již 4.ročník turnaje Benátky Masters, který byl streamován a měl fantastickou sledovanost. V anketě o Sportovce Benátek nad Jizerou jsme byli vidět, když  klub opět anketu vyhrál, Petr Martinec se stal trenérem roku, Václav Simon objevem roku, Jan Fröhlich se umístil v hlavní kategorii a Kateřina Zuzáková se stala nejoblíbenějším sportovcem města v hlasování čtenářů. Taktéž v anketě o Sportovce Středočeského kraje jsme se umístili na podiu, ale  slavnostní vyhlášení bylo zrušeno.

Rád bych poděkoval všem členům výkonného výboru za jejich obětavou práci pro klub v roce 2020 a všem našim partnerům za přízeň, bez níž bychom jen těžko mohli dosahovat těchto výsledků.

Závěrem mi dovolte popřát všem našim členům, hráčům a trenérům hezké a pohodové vánoce. Do nového roku 2021 pak především pevné zdraví, hodně štěstí a pohody. Moc bych si přál, abychom se všichni ve zdraví vrátili k tomu co nás baví a spojuje.

Petr Martinec prezident BK 1973 DELTACAR Benátky n/J, z.s.