Logo  BK 1973 DELTACAR
Oficiální webové stránky Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou z.s.

Letošní ročník extraligy zrušen.

  Út 13.4.2021

Výkonný výbor ČBaS hlasováním per rollam zrušil konání letošního ročníku extraligy, který se měl konat formou jednorázového turnaje ve dnech 6.-9.5.2021 v Benátkách nad Jizerou.

"Jsem nesmírně zklamán stejně jako hráči, kteří se na soutěž těšili. Náš klub jako jediný zájemce se přihlásil do výběrového řízení na uspořádání turnaje. Všichni členové výkonného výboru klubu se vrhli do organizace pořádání tohoto turnaje a podařilo se nám získat vyjímku na pořádání Extraligového turnaje v badmintonu od Ministerstva zdravotnictví ČR v součinnosti s Národní sportovní agenturou za velmi benevolentních podmínek. Nakonec však šest z osmi týmů odmítlo účast v turnaji. Osobně tomu vůbec nerozumím, jelikož všichni voláme po restartu soutěží  a když se to po velikém úsilí povede hrát nechceme. Primárně našemu klubu šlo o restart sezóny a dát příležitost extraligovým hráčům odehrát kvalitní zápasy v pěkném prostředí. Jako klub jsme měli vše zařízeno od testování, přes zajištění turnajového doktora, ubytování, stravování atd..Osobně jsem velmi zklamán, jelikož veliké úsilí nejen mé, ale celého výkonného výboru klubu přišlo vniveč. Za tři měsíce bude náš klub stát před organizací republikového turnaje GPA Benátecký pohár, kterého se účastní mnohonásobně více lidí a je mnohem složitější na organizaci. Troufnu si říci, že epidemiologické restrikce pro pořádání hromadných akcí tu již budou nějakou dobu nastálo. Mohli jsme si všichni vyzkoušet organizaci akce v těchto podmínkách a hráči měli jedinečnou možnost odehrát zápasy, které jim tolik chybějí. Snad jediným pozitivem je to, že náš tým se zúčastní Mistrovství Evropy v Polsku" říká Petr Martinec prezident benáteckého klubu.