Logo  BK 1973 DELTACAR
Oficiální webové stránky Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou z.s.

Petr Martinec: Rok 2021 byl složitý, ale vše jsme zvládli.

  Pá 31.12.2021

Vážení sportovní přátelé.

Letošní rok byl stejně jako rok předešlý  ve znamení mnoha opatření vzhledem k pandemii Covid 19, která posunula celou společnost a sport do úplně jiné dimenze. Rok 2021 byl velmi složitý po všech stránkách jak po sportovní, tak ekonomické, přesto se podařilo i přes mnoho komplikací  vše zvládnout. Naši hráči získali několik skvělých výsledků v sezóně, která byla přerušena.

Extraligové družstvo po loňské sezóně, která byla ze strany ČBaS zrušena a kde jsme měli zájem v květnu pořádat extraligový turnaj rozjelo letošní ročník čtyřmi výhrami a po dvou kolech je na prvním místě extraligové tabulky. Na domácím šampionátu dospělých v Praze jsme zásluhou Kateřiny Zuzákové, která zvítězila ve čtyřhře žen a Denisy Šikalové, která obsadila druhé místo ve smíšené čtyřhře získali jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili. Zlato Kateřiny Zuzákové je po devíti letech dalším mistrovským titulem v kategorii dospělých pro náš klub. Cristian Savin se v dubnu zúčastnil Mistrovství Evropy jednotlivců v Kyjevě, kde obsadil 33.místo ve dvouhře.

Družstvo žáků obsadilo na Mistrovství ČR ve Vendryni třetí místo a po sedmi letech si odváží medaili z domácího šampionátu žákovských týmů.

Na Mistrovství ČR kategorie U13 jsme zásluhou Petra Martince (2.místo dvouhra, 3.místo mix), Lindy Vernerové (3.místo čtyřhra) a Pavlíny Hermannové (3.místo mix, 3.místo čtyřhra) získali celkem 5 cenných kovů. Taktéž na Mistrovství ČR kategorie U15 byli naši hráči vidět, když Václav Simon obsadil 1.místo ve dvouhře a Karolína Kalkušová 1.místo ve čtyřhře a 2.místo ve dvouhře.

Naši hráči zcela ovládli krajské přebory, když na oblastních přeborech jednotlivců získali celkem dvacet jedna z dvaceti dvou možných titulů což je skvělá vizitka našeho klubu. To je jen stručný výčet sportovních výsledků našich hráčů, kteří startovali jak v tuzemsku, tak v zahraničí.

Troufnu si říci,  že tréninkový režim našeho klubu, který se stále snažíme zlepšovat patří mezi nejlepší v ČR a benátecký badminton si  vybudoval silnou pozici nejen ve městě, ve Středočeském kraji, v České republice,  ale zásluhou našeho extraligového týmu a hráčů startujících na evropských turnajích i v Evropě. Od prosince jsme na zkušební dobu tří měsíců angažovali indonéského trenéra pana Setiawana, se kterým jsme již rok a půl měli uzavřenou  smlouvu, ale vzhledem k pandemii Covid-19 se podařilo získat vízum až nyní. Od této spolupráce si slibujeme ještě lepší trenérské zabezpečení našeho klubu.

Všem našim  trenérům bych rád poděkoval za jejich odvedenou práci, a věřím, že během vánočních svátků  načerpali síly do první poloviny roku 2022.

Vedení klubu nyní  pracuje na zcela nových moderních webových stránkách, pokračujeme ve vydávání klubového magazínu Badminton Revue, který má velmi kladný ohlas a dále pracujeme na zlepšení  i dalších PR kanálů jako Facebook, Instagram a TV Badminton. Uspořádali jsme 26.ročník turnaje Benátecký pohár a na závěr tohoto roku se nám podařilo ve složitých protiepidemických podmínkách uspořádat již 5.ročník turnaje Benátky Masters a 1.ročník turnaje Benátky Masters Junior  pro nejlepší české mládežnické týmy, oba turnaje měly velmi kladný ohlas.

Rád bych poděkoval všem členům výkonného výboru za jejich obětavou práci pro klub v roce 2021 a všem našim partnerům za přízeň, bez níž bychom jen těžko mohli dosahovat těchto výsledků.

Závěrem mi dovolte popřát všem našim členům, hráčům, trenérům a fanouškům do nového roku 2022 především pevné zdraví, hodně štěstí a pohody.

Petr Martinec prezident BK 1973 Benátky n/J, z.s.