Logo  BK 1973 DELTACAR
Oficiální webové stránky Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou z.s.

V benáteckém klubu působí indonéský trenér.

  Pá 7.1.2022

Od druhého prosince působí v benáteckém badmintonovém klubu indonéský trenér Indra Setiawan. Usměvavý třiapadesátiletý trenér pocházející z města Makassar na ostrově Sulawesi má za sebou již několik mezinárodních  štací, když působil jako hlavní trenér slovinské reprezentace, trenér turecké reprezentace, hlavní trenér v Bruneji a na Filipínách. Po více než jeden a půl roce, kdy nebylo možno získat vízum se podařilo pro renomovaného trenéra toto vízum zajistit a ten tak může benáteckým hráčům předávat své znalosti.

Jak se vám líbí v Benátkách nad Jizerou ?

Mám to tu rád, je to malé městečko, ale velmi příjemné, navíc do Prahy to není daleko.

Jak se vám líbí zázemí v klubu ?

Jedním slovem perfektní. Je tu vše pro přípravu hráčů na vysoké úrovni od ubytování, kurtů, posilovna, regenerace atd. Klub je velmi dobře organizován. Myslím, že za tím je velká práce managementu a Petra Martince.

Jak vidíte kvalitu hráčů v klubu ?

Z mého pohledu je tu několik hráčů, kteří mají  možnost hrát v budoucnosti velmi dobře. Je to však dlouhodobý proces, který potřebuje mnoho věcí, které se musí zajistit.

Jak vidíte tréninkový proces v klubu?

Hráči, o kterých mluvím výše musí trénovat více a minimálně dvoufázově každý den jinak se těžko prosadí. 

Překvapilo vás něco v České republice?

Zima, ale tu už jsem zažil i ve Slovinsku, a taky mi moc chutná trdelník, který jsem ochutnal v Praze.

Jak vnímáte úroveň českých hráčů ?

Ještě jsem neviděl turnaj v kategorii U19 a dospělých, ale U15 a U17 jsou celkem dobré úrovně, je však třeba , aby hráči především těchto kategorií obětovali badmintonu všechen svůj čas, jinak se jen těžko budou prosazovat na mezinárodní úrovni.

V Benátkách máte nyní smlouvu a vízum na tři měsíce, budete chtít pokračovat ?

S prezidentem klubu Petrem Martincem, který mi před rokem a půl smlouvu nabídl máme dohodu, že si během ůnora společně sedneme a zhodnotíme tyto tři měsíce. Z mé strany zájem bude, jelikož až dlouhodobý proces ukáže výkonnost hráčů, se kterými pracujete a samozřejmě bych chtěl vidět benátecké hráče i na mezinárodním poli.