2002
2003
2004
2005
2007
2015
2019
2020
2022

Badmintonový klub 1973 Benátky nad Jizerou z.s.

2002
2003
2004
2005
2007
2015
2019
2020
2022

Sportovní středisko ČBaS

Letní soustředění  sportovního střediska mládeže.

Ve dnech 22.-30.8.2022 proběhlo tradiční letní soustředění mládeže Sportovniho střediska ČBaS a klubu BK 1973 Benátky nad Jizerou. Pod vedením trenéra Jaroslava Fröhlicha a jeho asistentů: Ondřeje Kadlece, Kateřiny Hermannové, Zuzany Kramešové a Lídy Kusé se připravovalo 14 vybraných hráčů klubu v kategoriích U9-17. (Václav Burkovec, Filip Hermann, Nikola Honc, František Ložek, Lukáš Michl, Marek Tuháček, Kristýna Černá, Sofie Hálová, Pavlína Hermannová, Patricie Mišunová, Sofie Mišunová, Tereza Tomášková, Štěpánka Tvrdíková a Linda Vernerová). Vinou zdržení prací firmy, která opravuje palubovku v naší sportovní hale se kondiční tréninky odehrávaly v Benátkách nad Jizerou a okolí, badmintonová příprava potom v BB Aréna Letňany. Tímto děkujeme vedení BB Arény za poskytnutí azylu a skvělého servisu. Velké poděkování patří též všem, kteří zajišťovali tréninkový proces a logistiku. Hráči si pak zaslouží pochvalu za přístup k tréninku.

Letní soustředění  sportovního střediska mládeže.

Ve dnech 23.-31.8. 2021 proběhlo v Benátkách nad Jizerou v CR Project badmintonovém centru  letní soustředění Sportovního střediska ČBaS a klubu BK 1973 Benátky n/J. z.s. Hráči se finálně připravují na druhou polovinu sezóny, která již tento víkend začíná turnajem OP dospělých a především příští víkend turnajem GP A dospělých v Benátkách n/J. Toto soustředění navazuje na červencovou individuální přípravu hráčů, kondiční kemp v Srbsku a srpnové herní tréninky. Tréninkový proces je rozdělen do dvou skupin dle věku a schopností hráčů. Hráči absolvují dva herní a jeden kondiční trénink denně. U věkově mladších hráčů jsou tréninky zaměřeny na techniku úderů a pohybu, rozvoj výbušnosti, rychlosti a vytrvalosti, dále na kompenzační a balanční cvičení. Součástí tréninků jsou hry zaměřené na obratnost a inteligenci hráče a kontrolní zápasy. Starší hráči se zaměřují na rozvoj rychlostních a vytrvalostních dovedností, rozvíjí sílu a výbušnost a především budují konzistenci své hry. V podobě nastřelovacích cvičení pilují jak útočné, tak obranné údery. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za nasazení v době tréninku, vnímání trenérských rad a snahu zlepšit se. Poděkování patří všem trenérům, kteří pomáhají s realizací tohoto soustředění. 

Účastníci soustředění:

Václav Burkovec, František Ložek, Petr Martinec, Lukáš Michl, Jakub Müller, Václav Simon,Kateřina Hermannová, Pavlína Hermannová, Karolína Kalkušová, Dominika Kramešová, Sofie Mišunová, Kateřina Pokorná, Linda Vernerová, Kateřina Zuzáková.

Trenéři: Petr Martinec, Jaroslav Fröhlich, Edwin Ekiring, Marek Lahoda - kondiční trenér.

Letní soustředění Regionálního sportovního centra mládeže Středočeského kraje.

Ve dnech 20.-27.8.2020 proběhlo v Benátkách nad Jizerou letní soustředění Regionálního sportovního centra Středočeského kraje. Pod vedením trenérů Petra Martince, Jaroslava Fröhlicha, Edwina Ekiringa a Lídy Kusé se zde připravovalo 14 vybraných hráčů napříč kategoriemi U11-17 na druhou polovinu sezóny 2020. Tréninkový den se skládal ze dvou herních jednotek, jedné atletické a jedné posilovací, kde se střídal kruhový trénink se stabilizačním. Všichni hráči a trenéři odvedli velmi dobrou práci, která je základem úspěchu. Všem hráčům přejeme hodně zdraví a vyhraných zápasů ve druhé části sezóny, kde čekají jak Oblastní přebory, tak republikové šampionáty.

Zimní soustředění Regionálního sportovního centra mládeže Středočeského kraje.

Ve dnech 28.-30.12. 2019 proběhlo v CR Project badmintonovém centru v Benátkách n/J zimní soustředění regionálního sportovního centra Středočeského kraje. Pod vedením trenérů Petra Martince,  Jaroslava Fröhlicha a Lída Kusé zde trénovalo 14 vybraných hráčů v kategoriích U11-17: Václav Burkovec, Jakub Hašl, František Ložek, Petr Martinec jun., Lukáš Michl, Jakub Müller, Václav Simon, Tereza Adášková, Kateřina a Pavlína Hermannovy, Karolína Kalkušová, Kateřina Pokorná, Gabriela Thompson a Linda Vernerová. Hráči absolvovali 6 dvouhodinových jednotek zaměřených na pohyb po kurtu, úderovou techniku, útok a obranu, dále 5 třicetiminutových fází zaměřených na sílu - gumy, stabilizační posilování, balanční a kompenzační cvičení, kruhový trénink + strečink. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za odvedenou práci a trenérský tým jim přeje hodně úspěchů v sezóně 2020! Soustředění proběhlo za finančního přispění Středočeského badmintonového svazu.

Letní soustředění Regionálního sportovního centra mládeže Středočeského kraje.

Ve dnech 23.-29.8. 2019 proběhlo v Benátkách n/J. letní badmintonový kemp Regionálního sportovního centra ČBaS při klubu BK 1973 Deltacar Benátky n.J. Hráči se finálně připravovali na 2.pol. sezóny, která bude finišovat v listopadu a prosinci 2019 na Mistrovstvích ČR  jednotlivců i družstev. Toto soustředění navazovalo na letní individuální přípravu hráčů. Kemp byl tréninkově rozdělen do dvou skupin dle věku a výkonnosti. Pod vedením trenérů Petra Martince, Jaroslava Fröhlicha a Lídy Kusé mladí hráči absolvovali tři tréninkové jednotky denně (2x v hale, 1x venku). Tréninky byly zaměřeny na techniku úderů a pohybu, rozvoj síly, výbušnosti, rychlosti a vytrvalosti, dále na kompenzační a balanční cvičení. Součástí tréninků byly přirozeně kontrolní zápasy. Kemp byl navíc doplněn různými hrami a soutěžemi zaměřenými na obratnost, logiku, sportovní vzdělání a kooperaci v týmu.  Všichni hráči si zaslouží pochvalu za nasazení v době tréninku, vnímání trenérských rad a snahu zlepšit se. Poděkování patří všem, kteří pomohli s realizací tohoto kempu. 

Účastníci soustředění: František Ložek, Petr Martinec jr., Jakub Müller, Václav Simon, Karolína Kalkušová, Dominika a Zuzana Kramešovy, Kateřina a Pavlína Hermanovy, Linda Vernerová, Gabriela Thompson, Jakub Hašl, Lukáš Michl a Tereza Adášková.

Zimní soustředění RSC Středočeského kraje

Ve dnech 27.a 29.12.2018 proběhl tradiční zimní kemp OTP Středočeského kraje při BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou. Kempu se zúčastnilo 16 vybraných hráčů: Václav Burkovec, Jakub Hašl, František Ložek, Petr Martinec, Jakub Müller, Václav Simon, Tereza Adášková, Kateřina a Pavlína Hermannovy, Karolína Kalkušová, Lucie Kožnarová, Zuzana Kramešová, Lenka Müllerova, Sára Novotná, Kateřina Pokorná a Linda Vernerová pod vedením trenérů Jaroslava Fröhlicha, Petra Martince, Lídy Kusé a Jana Fröhlicha. Hráči celkem absolvovali 4 dvouhodinové herní tréninky a 4 třiceti minutové posilovací jednotky. (stabilizační trénink, balanční cvičení, kruhový trénink a posilovaci gumy). Herní část byla rozdělena dle stáří a vyspělosti hráčů. Starší skupina se zaměřila na pohyb po kurtu, útok a obranu. Mladší na pohyb po kurtu a základní údery v zadní i přední části kurtu. Vsichni hráči si zaslouží pochvalu za předvedené nasazení.

Letní soustředění RSC Středočeského kraje

Ve dnech 23.-30.8. 2018 proběhl v Benátkách n/J. letní badmintonový kemp Regionálního sportovního centra ČBaS při klubu BK 1973 Deltacar Benátky n.J. Hráči se finálně připravovali na 2.pol. sezóny, která bude finišovat v listopadu - prosinci 2018 na MČR jednotlivců i družstev. Toto soustředění navazovalo na letní individuální přípravu hráčů. Kemp byl tréninkově rozdělen do 3 skupin dle věku a schopností hráčů. (mladší žáci, starší žáci a junioři, dospělí) Hlavní důraz byl kladen na tréninky mládeže pod vedením trenérů Petra Martince a Jaroslava Fröhlicha + asistentů: Artyoma Savatyugina, Michala Čapka, Ondřeje Kadlece, Lídy Kusé, Adély a Kateřiny Zuzákových. Naši mladí hráči absolvovali 3 tréninkové jednotky denně (2x v hale, 1x venku). Tréninky byly zaměřeny na techniku úderů a pohybu, rozvoj síly, výbušnosti, rychlosti a vytrvalosti, dále na kompenzační a balanční cvičení. Součástí tréninků byly přirozeně kontrolní zápasy. Kemp byl navíc doplněn různými hrami a soutěžemi zaměřenými na obratnost, logiku, sportovní vzdělání a kooperaci v týmu.  Všichni hráči si zaslouží pochvalu za nasazení v době tréninku, vnímání trenérských rad a snahu zlepšit se. Poděkování patří všem, kteří pomohli s realizací tohoto kempu. 

Účastníci soustředění:Matyáš Kalkuš, František Ložek, Petr Martinec jr., Jakub Müller, Václav Simon, Karolína Kalkušová, Lucie Kožnarová, Dominika, Eliška a Zuzana Kramešovy, Lenka Müllerová, Sára Novotná, Kateřina Pokorná.

hosté: Magdalena Tyrmerová, Paula Ginga, Daria Cunev

Letní soustředění RSC Středočeského kraje

Ve dnech 23.-30.8. 2017 proběhl v Benátkách n/J. letní badmintonový kemp Regionálního sportovního centra Středočeského kraje při klubu BK 1973 Deltacar Benátky n.J. Hráči se finálně připravovali na 2.pol. sezóny, která bude finišovat v listopadu - prosinci 2017 na MČR jednotlivců i družstev. Toto soustředění navazovalo na letní individuální přípravu hráčů, kterou měli všichni hráči od svých trenérů předepsanou. Kemp byl tréninkově rozdělen do 4 skupin dle věku a schopností hráčů: žáci U9-U13, U15. Hlavní důraz byl kladen na tréninky mládeže pod vedením trenérů Petra Martince a Jaroslava Fröhlicha a asistentů Michala Čapka, Ondřeje Kadlece, Lídy Kusé, Adély a Kateřiny Zuzákové. Naši mladí hráči absolvovali 3 tréninkové jednotky denně (2x v hale, 1x venku). Tréninky v hale byly zaměřeny na základní techniku úderů a pohybu, stick údery a na křížový slice ze zadního forhendového rohu.Hráči U15 se zaměřovali na pohyb po kurtu, dále na útok,flaty, obranu smeče křížem, stick klíry a smeče, taktiku párových disciplín. Součástí tréninků byly přirozeně kontrolní zápasy. Venku se rozvíjela obratnost, rychlost, výbušnost, rychlostní vytrvalost a vytrvalost + hrály se hry (vybíjená, fotbal, přehazovaná, softbal apod.) Kemp byl navíc doplněn posilovacími jednotkami (balanční, kruhový a stabilizační trénink), dále různými hrami a soutěžemi zaměřenými na obratnost, logiku, sportovní vzdělání a kooperaci v týmu. Další částí přípravy byla teoretická průprava zaměřená na vhodné stravovací návyky v době zátěže. Všichni hráči si zaslouží pochvalu za nasazení v době tréninku, vnímání trenérských rad a snahu zlepšit se. Dále u mnohých je vidět, že o prázdninách nelenili a pracovali na rozvoji síly, rychlosti a vytrvalosti, což se dalo vyčíst z tréninkových deníků a především ze schopnosti vyrovnat se se zátěží během soustředění. Poděkování patří všem, kteří pomohli s realizací kempu. 

Účastníci soustředění:

skupina U9-U13: Ložek, Martinec jun., Kalkušová, D. a E. Kramešovi, Müllerová (trenér Petr Martinec) 

skupina U15: Müller, Simon, Kožnarová, Z.Kramešová, Pokorná, Tyrmerová (trenér Jaroslav Fröhlich)

Zimní soustředění RSC Středočeského kraje

Ve dnech 27.-29.12.2016 se v benáteckém CR Project badmintonovém centru uskutečnilo tradiční zimní soustředění regionálního sportovního centra ČBaS pobočka Benátky nad Jizerou.

Čtrnáctka vybraných hráčů v kategoriích U11-U17 se ve dvou skupinách  třífázově připravovala na novou sezónu, která začíná  prvního ledna a během níž čeká na hráče mnoho národních i mezinárodních turnajů dle programu centra.

Tréninky probíhaly pod vedením trenérů Petra Martince a Jaroslava Fröhlicha, kterým pomáhali juniorští hráči klubu Adéla a Kateřina Zuzákovi.

Celé soustředění probíhalo ve výborné atmosféře a na všech hráčích byla vidět velká chuť do tréninku.Všem hráčům přejeme hodně zdaru do nové sezóny a spostu pěkných zážitků s badmintonem.

.....................................................................................................................................

Zimní soustředění RSC Středočeského kraje

Ve dnech 27.-29.12.2015 proběhl v Benátkách nad Jizerou zimní badmintonový kemp 

Regionálního sportovního centra Středočeského kraje, který připravoval hráče na vstup

do nové sezóny, která začíná 1.1.2016. Na 16 vybraných hráčů a hráček napříč věkovými 

kategoriemi U11-U17 čekaly dvě herní a jedna posilovací jednotka denně. Trénink věkově 

mladších hráčů byl především zaměřen na kvalitu základních úderů, pohyb po kurtu a hru na síti.

Starší kategorii se hlavně věnovala útočným úderům, kontrole míče v singlových kombinacích 

a nácviku párových disciplín. 

V době poledních a večerních pauz probíhaly dovednostní, logické a společenské soutěže týmů 

zakončené závěrečným turnajem.

Závěrem bych poděkoval všem hráčům a trenérům za odvedou práci a příjemnou atmosféru kempu. 

Hodně zdaru v nové sezóně! 

účastníci kempu:

U11: František Ložek, Václav Simon, Karolína Kalkušová, Dominika Kramešová 

U13: Jakub Muller, Kateřina Pokorná,  

U15: Matyáš Kalkuš, Zuzana Kramešová, Lída Kusá

U17: Adam Malý, Miroslav Pavlíček, Ondřej Štěpán, Bohumil Tomčík, Jakub Vraštiak, 

        Johana Nešněrová, Raisa Sendrea

trenérské vedení: Jaroslav Frohlich, Petr Martinec, Jan Frohlich, Michal Čapek

                              Kateřina Hončová + asistentky Kateřina Zuzáková, Adéla Zuzáková

..............................................................................................................................

Letní badmintonový kemp RSC Středočeského kraje.

Ve dnech 20.-27.8. 2015 proběhl v Benátkách n.J. letní badmintonový kemp Regionálního sportovního centra Středočeského kraje a oddílu BK 1973 Deltacar Benátky n.J. Hráči se finálně připravovali na novou sezónu, která bude letos překvapivě finišovat již v prosinci na MČR. (změna v organizování soutěží mládeže).Toto soustředění navazovalo na letní individuální přípravu hráčů, kterou měli všichni hráči od svých trenérů předepsanou.

Kemp byl tréninkově rozdělen do 4 skupin dle věku: žáci U9-U13, žáci U15, extraliga a dospělí „B“ (včetně juniorů). Hlavní důraz byl kladen na tréninky mládeže pod vedením trenérů:Martince, Fröhlicha, Richtra, A.Zuzákové, Kadlece a Hasoňové. Naši mladí hráči obvykle měli 3 tréninkové jednotky denně – 2x v hale, 1x na hřišti. Tréninky v hale byly zaměřeny na základní techniku úderů a pohybu (kategorie U9-U13), dále na útok, obranu, stick údery, párové disciplíny a taktiku. (U15) Venku se rozvíjela rychlost, výbušnost a rychlostní vytrvalost + hrály se hry (vybíjená, fotbal, házená apod.) Kemp byl navíc doplněn posilovacími jednotkami (kruhový trénink, stabilizační trénink, pilates), dále různými hrami a soutěžemi zaměřenými na obratnost, rychlost, výbušnost, logiku, sportovní vzdělání a kooperaci v týmu.

Většina hráčů si zaslouží pochvalu za nasazení na tréninku, vnímání trenérských rad a snahu zlepšit se. Dále u mnohých je vidět, že o prázdninách nelenili a pracovali na rozvoji síly, rychlosti a vytrvalosti. Zvláštní pochvalu si zaslouží teprve osmiletý Václav Simon, který mimo jiné odevzdal vzorně vyplněný tréninkový deník.Všem hráčům přejeme hodně úspěchů v nadcházející sezóně, kterou v posledním srpnovém víkendu odstartují mezinárodní turnaje žáků a dospělých na Slovensku.

Účastníci soustředění:

U9-U13:Simon, Müller, Ložek

Kalkušová, Dominika , Eliška , Zuzana Kramešovi, Pokorná

U15: Kalkuš, Malý, Štěpán, Tomčík, Vraštiak

Kusá, Nešněrová, Sendrea,

S extraligovým týmem trénovali junioři :Mišutka, Šikalová, Zuzáková, Savin

........................................................................................................................................

 

Ve dnech 27.-29.12. 2014 proběhlo v CR Project badmintonovém centru v Benátkách n.J. tradiční zimní soustředění  Regionálního sportovního
centra Středočeského kraje.  Pod trenérským vedením Jaroslava Frohlicha,
Josefa Richtra, Petra Martince a Jana Frohlicha  se 15 hráčů Deltacaru Benátky n.J.

( Adéla Houdová, Karolína Houdová,  Zuzana Kramešová, Lída Kusá, Johana 

Nešněrová, Raisa Sendrea, Adéla Zuzáková, Kateřina Zuzáková, Matyáš Kalkuš, 

Adam Malý, Miroslav Pavlíček,Vašík Simon, Ondřej Štěpán, Bohumil Tomčík a 

Jakub Vraštiak) připravovalo na 2.polovinu sezóny.

     Kemp byl primárně zaměřen na párové disciplíny. Hráči U9 a U11 pilovali 

základní údery a pohyb po kurtu. Hráče čekaly 2 herní a 2 posilovací tréninkové 

jednotky  denně. Ve večerních hodinách byli pro hráče připraveny hry a soutěže

různého charakteru.  Všichni hráči si zaslouží pochvalu za přístup k tréninku.

.....................................................................................................................................

Ve dnech 21.-29.8.2014 proběhlo tradiční letní soustředění RSC Střední Čechy

v Benátkách n.J. Hráči RSC a jejich sparingová skupina tvořená nadějnými

hráči Deltacaru Benátky n.J. zde společně zakončili přípravu na novou sezónu.

Soustředění RSC navázalo na individuální tréninkové plány a badmintonové kempy

během léta. Vybraní hráči RSC byli zařazeni do extraligových tréninků.

Každodenní rutina se skládala ze tří fází: dopolední trénink v hale, atletický trénink a odpolední

trénink v hale (rozsah 90-120min.) Tréninky v hale byly zaměřeny na pohyb po kurtu, úderovou

techniku, útok, singlové kombinace, nácvik párů, kontrolní zápasy a posilování formou kruhového

a stabilizačního tréninku. Venkovní trénink byl zaměřen na rozvoj rychlosti a rychlostní vytrvalosti,

dále na obratnost a míčové hry.

Kemp byl 2x zpestřen o večerní program s následným přespáním. Zda hráči ve skupinách plnili

různé úkoly zaměřené na badmintonovou a tělesnou obratnost a všeobecné znalosti. Kemp byl

završen závěrečným turnajem.

Myslím, že kemp se povedl jak po sportovně zdravotní, tak po kulturní stránce. Hráči většinou

odvedli maximum práce a mnohé se naučili či zdokonalili. Věřím, že projevené úsilí se zúročí

na českých i mezinárodních turnajích nové sezóny.

trenéři: Petr Martinec, Jaroslav Fröhlich, Ondřej Kadlec (všichni 2.třída),

            Josef Richtr (3.třída)

účastníci: Denisa Šikalová, Cristian Savin, Vojtěch Mišutka, Kateřina Zuzáková

                 (skupina trénující s extraligovým týmem)

                 Adéla Zuzáková, Jitka Hojná, Johana Nešněrová, Lída Kusá, Raisa Sendrea,

                 Zuzana Kramešová, Kateřina Pokorná, Karolína Houdová

                 Lukáš Štěpánek, Miroslav Pavlíček, Adam Malý, Jakub Vraštiak, Matyáš Kalkuš,

                 Bohumil Tomčík, Ondřej Štěpán

Badmintonové vybavení